10 Сер Відгук газети “Деревообробник” – № 1 портал деревообробників України!

«Стільниковий» меблевий щит – якісна стільниця.Стіл – невід’ємний елемент будь-якого будинку, який, окрім функціонального призначення, має чимале естетичне й інтер’єрне значення. Масивний дерев’яний стіл створює неповторну атмосферу в будинку, сприяє домашньому затишку. Не так давно, з метою економії матеріалів, стільниці столів робили тонкими, наприклад, 18 або 22 мм. Такий стіл добре виконує своє функціональне призначення, але його важко назвати естетичним. З метою забезпечення естетичної складової, дедалі частіше застосовують стільникові плити. Історія застосування стільникового заповнювача сягає 1940-х років. Саме тоді для виготовлення певних деталей почали використовувати паперовий заповнювач в автомобілебудуванні, а незабаром і у військовій сфері.

У меблеву промисловість цей матеріал впровадили значно пізніше, а масового застосування він набув на початку цього тисячоліття. Паперовий стільниковий заповнювач – основа виробництва легких меблевих або, як їх ще називають, стільникових плит.стіл Спайдер

Головною перевагою таких плит є незначна маса при значній товщині. Це дає змогу створювати візуально масивні меблеві вироби, при цьому зменшивши їхню масу (порівняно із застосуванням ДСП, MDF, фанери чи меблевого щита такої самої товщини). Застосовують стільникові плити й для виготовлення стільниць столів. Унаслідок цього, стіл візуально виглядає міцним і надійним. Якщо для переміщення стола зі стільницею з масивної деревини доводиться застосовувати грубу чоловічу силу, то з аналогічним зі стільниковою стільницею легко впорається й тендітна жінка.

Ще одна перевага таких плит – зменшення собівартості виробу. Є у стільникових плит і недоліки. Так, для їхнього з’єднання потрібно використовувати специфічні з’єднувальні елементи, що значно дорожчі від звичайних. Ще один недолік – невисока ударна міцність, тобто під час удару по стільниці предметом із невеликою площею (для столів це – не рідкість) її верхній шар із тонкої деревопохідноі плити може проламатися. Та найголовніший її недолік полягає у тому, що це вже – штучний, а не природний матеріал, яким є деревина.

Як би не старалися дизайнери з розробкою текстур і декорів, та плита неспроможна випромінювати природну теплоту, дарувати відчуття спокою і домашнього затишку, як це робить деревина. Тому столи із масивної деревини набувають дедалі більшої популярності. На перший погляд усе виглядає просто: замість плитних матеріалів для виготовлення стільниць виробник використовує масивну деревину і задовольняє вимоги покупця. Але це лише на перший погляд. Насправді виготовити стільницю із масивноі деревини – не так уже й просто.

Річ у тім, що деревина – матеріал, який під час експлуатації, внаслідок зміни температури і вологості навколишнього середовища, змінює свої розміри. Причому в різних напрямках величина зміни різна і не завжди лінійна. Це призводить до короблення стільниць і утворення тріщин. Запобігти цьому можна, підібравши бруски меблевого щита таким чином, щоб вони компенсували напруження один одного. Але кожен брусок індивідуальний і неповторний, тому, як би скрупульозно не підходили на виробництві до підбору брусків, усе ж є ймовірність того, що у якомусь місці напруження не компенсовуватимуться. А це рано чи пізно призведе до тріщин і короблення.

Якщо у звичайних столах боротися із коробленням допомагає жорстке кріплення стільниці до ніжок і царг, то у конструкції стола-трансформера дуже високі вимоги до забезпечення жорсткості й геометричної стабільності стільниці. Окрім того, якщо у звичайному столі незначне короблення стільниці важко помітити, то у столі-трансформері де у складеному вигляді стільниці лежать одна на одній, незначне короблення перетворюється на добре помітну шпару, що суттєво погіршує естетичний вигляд. При цьому виробники отримують рекламації на виріб і змушені за власний кошт міняти стільницю або й стіл. «Нам дуже добре відомі проблеми стільниць із масивноі деревини. – зізнається Микола Микитчак, власник меблевої фабрики «МКМ». – Ми, як то кажуть, не один пуд солі з’їли, шукаючи шляхи вирішення цих проблем для наших авторських столів- трансформерів.

стільниця столу

Перепробували багато методів, але жоден не задовольнив наших вимог: то якість незадовільна, то хороша, але вартість виробу зашкально висока тощо. У пошуках рішення натрапили на новітню європейську розробку – «стільниковий» меблевий щит.

Собівартість виготовлення стільниць із цього щита аналогічна собівартості виготовлення стільниць з масивноі деревини, але експлуатаційні характеристики значно кращі». У «стільниковому» меблевому щиті поєднано переваги стільникових плит і масивної деревини І що найголовніше, відсутні характерні для цих матеріалів недоліки. Отож, перевагами нової розробки є:

  • мала маса при великій товщині;
  • хороша геометрична стабільність (відсутнє короблення і тріщини);
  • висока ударна міцність;
  • природний матеріал із неповторною текстурою, що дарує відчуття спокою і домашнього затишку.

Зовнішні шари такої стільниці виготовляють із дубових ламелей. Також із них виробляють внутрішнє «стільникове» заповнення, а рамку – із дубових брусків. Увесь технологічний процес, починаючи від розпилювання заготовок на ламелі й закінчуючи опорядженням, здійснюють на обладнанні провідних європейських виробників, що дає змогу досягти високої якості виробів. Для внутрішнього шару можна було використати й паперовий заповнювач, але на «МКМ» від цього рішуче відмовилися, адже він, безперечно, гірший від ґратки з дубових ламелей. Саме завдяки ґратці «стільниковий» меблевий щит має такі хороші характеристики, тому Микола Дмитрович цілковито впевнений у довготривалій експлуатації його столів-трансформерів і у відсутності рекламацій.

Джерело: issuu.com/derevoobrobnyk

 

No Comments

Post A Comment